Švédsko obnovilo kontroly na hraniciach

04.01.2016 10:08
Švédsko, kontorly, hranice, vlak
Švédske štátne dráhy SJ už oznámili, že od pondelka rušia všetky železničné spoje s Dánskom, pretože spoločnosť nebude schopná kontrolu totožnosti cestujúcich vykonávať. Autor: ,

Švédsko v reakcii na utečeneckú krízu začína uplatňovať zákon, podľa ktorého musia všetci dopravcovia pod hrozbou pokuty až 50-tisíc švédskych korún kontrolovať totožnosť svojich pasažierov mieriacich do Švédska. Opatrenia tvrdo kritizujú prevádzkovatelia vlakov, autobusov a trajektov, ale aj dánska vláda.

Desaťmiliónové Švédsko prudko zmenilo svoju otvorenú politiku voči migrantom, keď vlani v krajine požiadalo o azyl viac ako 160-tisíc osôb, predovšetkým zo Sýrie, Iraku a Afganistanu. V polovici novembra krajina obnovila pasové kontroly na hranici pri Malmö.

K hraničným kontrolám z dôvodu krízy pristúpili už aj ďalšie krajiny v Európe. Patrí medzi ne Nemecko, Rakúsko, Francúzsko či Belgicko. Odôvodňujú to mimoriadnymi okolnosťami týkajúcimi sa bezpečnosti a hrozieb terorizmu.

Švédske štátne dráhy SJ už oznámili, že od pondelka rušia všetky železničné spoje s Dánskom, pretože spoločnosť nebude schopná kontrolu totožnosti cestujúcich vykonávať. Ďalšie železniční prepravcovi obmedzujú počet súprav a varujú, že cesta medzi oboma krajinami by sa mohla výrazne predĺžiť.

#utečenci #Švédsko #kríza #hraničné kontroly
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Sweet Rose Lisiantus Pink

Sweet Rose Lisiantus Pink

19,99
Moss wall black light green

Moss wall black light green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk