Podľa Kennyho stále existujú komplikácie „s jedným či dvoma“ zo štyroch reformných návrhov, pre ktoré chce Cameron získať podporu. „Myslím, že je možné tie problémy vyriešiť a zhodnúť sa na nich,“ dodal Kenny.
Britský konzervatívny premiér Cameron sľúbil voličom usporiadať do konca roku 2017 referendum k členstvu krajiny v EÚ. Požiadal európskych partnerov o niektoré zmeny vo fungovaní únie a voľnejší vzťah Británie s inštitúciami únie, čo by v prípade ich súhlasu podľa neho v plebiscite posilnilo zástancov zotrvania krajiny v únii.
Podmienky reformy, ktoré si britská vláda stanovila, sa týkajú štyroch základných okruhov – konkurencieschopnosti, suverenity, voľného pohybu osôb a rovnosti členských štátov.
Niekoľko krajín odmieta možný nerovný prístup k prideľovaniu sociálnych dávok. Jeden z návrhov totiž počíta s tým, že by na určité sociálne dávky mali nárok len ľudia, ktorí v Británii zdržiavajú aspoň štyri roky.
Írsko ako jediná členská krajina EÚ zdieľa s Britániou pozemnú hranicu. Dublin sa preto dlhodobo usiluje o zotrvanie Británie v únii.