Údaje v kauze Panama Papers sa týkajú vyše 1000 Nemcov

Šéfredaktor nemeckého denníka Süddeutsche Zeitung Wolfgang Krach v pondelok vyhlásil, že v uniknutých tzv. Panamských dokumentoch o zahraničných skrytých účtoch je vymenovaných vyše 1 000 Nemcov a tí využívali všetky veľké nemecké banky.

05.04.2016 08:31
debata (13)

Krach uviedol, že medzi týmito bankami sú aj Deutsche Bank, Commerzbank, Hypo Vereinsbank a Bayerische Landesbank, informovala agentúra AP.

Denníku Süddeutsche Zeitung poslal anonymný zdroj údaje uniknuté z panamskej právnickej firmy už pred vyše rokom, a to prostredníctvom šifrovaného kanála. Reportér denníka Bastian Obermayer povedal, že zdroj žiadal nešpecifikované bezpečnostné opatrenia, ale nechcel žiadnu finančnú odmenu.

Poskytnuté dokumenty, predstavujúce približne 2,6 terabajtu údajov, obsahujú e-maily, pasy a záznamy firiem s podrobnosťami, ako bohatí a mocní využívali banky, právnické firmy či offshorové schránkové firmy na ukrývanie svojho majetku v období od roku 1977 do konca roka 2015.

Krach pre agentúru AP povedal, že denník a jeho partneri overili pravosť údajov tak, že ich porovnali s verejnými záznamami, výpoveďami svedkov a súdnymi rozhodnutiami.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #panama papers