Na Madagaskare objavili trosky, ktoré by mohli byť z letu MH370

Americký dobrodruh Blaine Gibson, ktorý už vyše roka pátra po nezvestnom lete malajzijských aerolínií MH370, oznámil austrálskemu úradu pre bezpečnosť dopravy, že na pláži v Madagaskare objavil ďalšie úlomky, ktoré by mohli pochádzať zo strateného lietadla. Informovali o tom dnes austrálski predstavitelia s tým, že vyšetrovatelia musia nález preskúmať, kým sa k nemu vyjadria.

10.06.2016 10:04
debata

Gibson, ktorý už predtým našiel úlomky z nezvestného Boeingu 777 v Mozambiku, uviedol, že nové trosky vyplavilo more na východné pobrežie Madagaskaru. Vyšetrovateľom poslal snímky toho, čo našiel. Jeden úlomok podľa BBC pripomína časť sedadla v lietadle. Let MH370 s 239 ľuďmi na palube sa stratil v marci 2014 počas cesty z malajzijského Kuala Lumpuru do čínskeho Pekingu.

Ďalší úlomok, ktorý by mohol pochádzať z letu MH370, bol objavený separátne na ostrove Kangaroo pri južnom pobreží centrálnej časti Austrálie. O náleze informovali vo štvrtok austrálski predstavitelia. Na videu vidno, že na nájdenom úlomku je nápis „No step“, ktorý bol aj na Gibsonovom februárovom náleze z Mozambiku.

Počas uplynulého roka sa na pobreží Indického oceánu objavilo niekoľko kusov úlomkov z nezvestného letu. Snahy nájsť hlavnú časť trupu lietadla, ktorá leží niekde na morskom dne, však boli napriek rozsiahlemu pátraniu pri západnom pobreží Austrálie neúspešné. Prehľadávanie vytýčenej oblasti oceánu s rozlohou 120.000 štvorcových kilometrov by pátracie tímy mali skončiť do augusta a jeho rozšírenie mimo túto oblasť sa podľa agentúry AP neplánuje.
debata chyba
Viac na túto tému: #madagaskar #MH370 #Blaine Gibson