Polícia zasahovala proti násilným futbalovým fanúšikom v Nice

Francúzska polícia zasahovala v noci na nedeľu proti násilným futbalovým fanúšikom v meste Nice, ktoré sa stalo po Marseille už druhým miestom v krajine, odkiaľ hlásili vyčíňanie chuligánov v súvislosti s prebiehajúcimi majstrovstvami Európy. Výtržnosti v uliciach Nice vypukli pred zápasom medzi Poľskom a Severným Írskom, ktorý sa bude hrať na miestnom štadióne v nedeľu večer, informuje agentúra AP.

12.06.2016 08:19
debata (13)

Podľa údajov agentúry Reuters boli aktérmi najnovšieho násilia severoírski a francúzski fanúšikovia. Zranenia utrpelo celkovo sedem ľudí. Zo záberov zverejnených na internete podľa AP vyplýva, že do výtržností sa zapojilo približne 20 osôb.

Starosta Nice, Christian Estrosi, prostredníctvom siete Twitter odsúdil správanie chuligánov, ktoré je podľa neho „neprijateľné a musí byť tvrdo potrestané“. Dodal, že v súvislosti s výtržnosťami v centre mesta polícia zatkla jednu osobu a situácia sa už zdá byť pokojnejšia.

Francúzska polícia musela v sobotu opäť zasahovať aj proti futbalovým fanúšikom v uliciach Marseille, pričom na ich rozohnanie použila slzotvorný plyn a vodné delá. Bitky a výtržnosti v tomto prístavom meste pokračovali už tretí deň po sebe.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #chuligáni #výtržnosti #EURO 2016 #Nice