Hollande má opäť čo vysvetľovať: Predraženého kaderníka

Francúzsky socialistický prezident François už štyri roky necháva štátny aparát, aby platil premrštené sumy jeho osobnému kaderníkovi. Upozorňuje na to vydanie francúzskeho satirického týždenníka Le Canard enchaîné.

13.07.2016 17:21
Hollande Foto: ,
Predražený kaderník na popularite prezidentovi Hollandovi nepridáva.
debata (13)

Informácie už aj tak nepopulárnemu Hollandeovi ešte viac poškodí reputáciu a šance na znovuzvolenie, usudzuje web britského denníka The Daily Telegraph.

Od roku 2012 dostáva kaderník Olivier Benhamou od Elyzejského paláca hrubý mesačný plat 9 895 eur. Pretože má pracovnú zmluvu na celé Hollandeovo prezidentské funkčné obdobie, za päť rokov si dohromady zarobí 593 700 eur. Nárokovať si prípadne môže aj „miestny príplatok“ na nájomné a ďalšie „rodinné výhody,“ zhŕňa web denníka Le Monde.

Úrad prezidenta Hollanda zdôvodnil výšku kaderníkovej mzdy jeho dlhým pracovným časom. Olivier Benhamou „začína svoj pracovný deň veľmi skoro a je potom neustále k dispozícii, vrátane víkendov. Prezidenta upravuje vždy ráno a tiež pred každým jeho verejným vystúpením.“

Kaderníkova obhajkyňa na otázku doplnila, že jej klient musel kvôli exkluzívnej práci pre Elyzejský palác zatvoriť svoj parížsky salón a teraz je nepretržite k dispozícii prezidentovi Hollandeovi.

François Hollande sa v posledných mesiacoch stretáva s veľkým poklesom popularity. Podľa v apríli zverejneného prieskumu by v budúcich voľbách vypadol už v prvom kole, či už by bol jeho protikandidátom ktokoľvek.

Web nemeckého denníka Der Spiegel označil okolnosti zamestnaneckého pomeru za „ľahko obscénne“ a pripomenul, že Hollandeovým mottom bola kedysi skromnosť.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Kaderník #Francois Hollande