Pri výbuchu utrpel zranenia vodca separatistov v Luhansku

Pri výbuchu nástražného systému utrpel dnes ráno zranenia vodca samozvanej Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) na východe Ukrajiny Igor Plotnický.

06.08.2016 16:01
debata (386)

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie Luhanského informačného centra.

Podľa predstaviteľa proruských separatistov na východe Ukrajiny Sergeja Kozlova bol Plotnický po útoku prevezený do nemocnice a jeho stav je v súčasnosti stabilizovaný.

„Dnes o 07.50 h bol spáchaný atentát na vodcu LĽR. Skutočnosti z miesta činu jasne hovoria, že išlo o teroristický čin,“ uviedol Kozlov.

Predstaviteľ ukrajinského prezidenta pre záležitosti spojené s protiteroris­tickou operáciou (ATO) Oleksandr Motuzjanik uviedol, že Kyjev nemá s výbuchom nič spoločné.

„Ukrajinská strana nemá s týmto výbuchom nič spoločné pretože by to absolútne nemalo logiku a vôbec nič by sa tým nevyriešilo,“ povedal Motuzjanik, pričom dodal, že incident je pravdepodobne dôsledkom interného boja o moc.

V bojoch medzi Moskvou podporovanými separatistami a ukrajinskými vládnymi silami na východe Ukrajiny, ktoré vypukli v apríli 2014, doposiaľ zahynulo viac ako 9500 ľudí a viac ako milión ľudí prišlo o strechu nad hlavou.

Mesto Luhansk bolo v lete 2014 terčom ostreľovania z ťažkých zbraní, avšak odvtedy sa frontová línia posunula o desiatky kilometrov a v súčasnosti je mesto a jeho okolie úplne pod kontrolou vzbúrencov.

386 debata chyba
Viac na túto tému: #Ukrajina #separatisti