Filipínsky prezident hrozí vystúpením svojej krajiny z OSN

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte, známy svojimi kontroverznými výrokmi na rôzne témy, pohrozil v nedeľu vystúpením Filipín z Organizácie Spojených národov, ak bude naďalej kritizovaný za svoje protidrogové ťaženie, pri ktorom zomreli už stovky podozrivých dílerov.

21.08.2016 11:13
Rodrigo Duterte Foto:
Filipínsky prezident Rodrigo Duterte.
debata (16)

Duterte sa svetovej organizácii vysmial, že je nepotrebná a neužitočná. Zmienil sa aj o polícii v Spojených štátoch, ktorú skritizoval, že zabíja černochov, píše agentúra AP.

S odkazom na fotografiu zakrvaveného dieťaťa, vytiahnutého z rozvalín raketou zasiahnutej budovy v meste Aleppo, uviedol, že OSN a USA jeho kritizujú za smrť zločincov a pritom samy nie sú schopné zastaviť taký vážny krvavý konflikt, aký sa momentálne odohráva v Sýrii.

Filipínsky prezident dnes spomenul aj svoju miestnu kritičku, predsedníčku senátneho výboru pre spravodlivosť Leilu de Limovú. Obvinil ju, že má milostný vzťah so svojím šoférom – a toho Duterte dáva zase do súvislosti s nelegálnymi drogami.

Za približne jeden mesiac trvajúcej rozsiahlej policajnej operácie, ktorú najvyšší filipínsky predstaviteľ nariadil v rámci boja proti obchodovaniu s drogami, zahynulo na Filipínach viac než päť stoviek podozrivých drogových dílerov.

Toto enormné množstvo zabitých osôb vyvolalo v krajine protesty verejnosti a vyšetrovanie na úrovni Senátu.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #OSN #Filipíny #Rodrigo Duterte