V New Jersey objavili najmenej päť nástražných zariadení

V americkom meste Elizabeth v štáte New Jersey našli v batohu umiestnenom v odpadkovom koši najmenej päť malých nástražných zariadení, oznámil CNN miestny starosta. Policajti podozrivú tašku odpálili. K náložiam neboli podľa starostu pripojené žiadne rozbušky.

19.09.2016 09:08 , aktualizované: 11:05
debata (1)

Podozrivý obsah koša nahlásili dvaja muži, ktorí vyberali odpadky v blízkosti stanice v Elizabeth. Polícii oznámili, že „videli drôty a rúrku“, povedal novinárom starosta mesta Christian Bollwage.

Policajní pyrotechnici využili diaľkovo riadeného robota k odpáleniu zariadení, ktorá nemali rozbušky ani žiadny časovač. „Robot prerezal drôt a vybuchlo to,“ povedal Bollwage s tým, že explózia bola kontrolovaná.

Incident sa stal dva dni potom, čo výbuch podomácky vyrobenej nálože na Manhattane v New Yorku zranil 29 ľudí. Polícia potom niekoľko blokov od miesta explózie objavila ďalšiu nálož. V sobotu navyše v New Jersey vybuchla nálož v blízkosti trasy plánovaného charitatívneho behu, explózia však nikoho nezranila.

Podľa CNN nič nenaznačuje, že by bol nález v Elizabeth spojený s newyorským alebo newjerseyským incidentom. Bollwage tiež povedal, že podľa neho nebolo mesto cieľom útoku. „Nech už to vyhodil ktokoľvek, pravdepodobne sa toho snažil zbaviť,“ uviedol starosta s tým, že v mieste, kde sa nálože našli, sa spravidla nepohybuje veľa ľudí.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #New Jersey #nástražné zariadenie