Pápež: Viera nás spája, nečelím konfrontácii v cirkvi

11.11.2016 12:08
pápež František,
Pápež František Autor: ,

Pápež František nesúhlasí s tým, že vo svojom reformnom úsilí čelí v katolíckej cirkvi konfrontácii. Rovnako odmieta, že by mal nejakých odporcov. Pontifex to povedal v rozhovore, ktorý poskytol rímskemu denníku La Repubblica.

„Nepovedal by som, že mám odporcov. Viera nás všetkých spája. Prirodzene každý z nás vidí situáciu inak. Obraz je objektívne videný rovnako, ale subjektívne rozdielne,“ vysvetlil svoj názor František.

Pápež v interview tiež vyjadril nádej, že do politiky bude vstupovať čoraz viac chudobných ľudí. „Chudobní ľudia musia vstupovať do politiky, do vysokej, kreatívne politiky s veľkými víziami, aké opísal Aristoteles,“ uviedol najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi.

Poukázal na to, že politika je iná ako viera. „Mnohí chudobní nemajú žiadnu vieru. Majú však naliehavé potreby a my ich musíme podporiť, ako len môžeme,“ dodal František.

Pápež sa tiež vyjadril k situácii prenasledovaných kresťanov. „My kresťania sme vždy boli mučeníci, ale naša viera si počas storočí podmanila veľkú časť sveta,“ povedal pápež a vyzdvihol dôležitosť lásky. „Láska presviedča a víťazí,“ zdôraznil.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pápež František #katolícka cirkev #konfrontácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku