Trump sľúbil vyhostiť až tri milióny nelegálnych prisťahovalcov z USA

Novozvolený americký prezident Donald Trump prisľúbil vyhostiť až tri milióny nelegálnych prisťahovalcov zo Spojených štátov. Uviedol to vo výňatku z rozhovoru, ktorý odvysielala americká televízna stanica CBS.

13.11.2016 18:39
Donald Trump, prezident, usa Foto:
Donald Trump.
debata (136)

„To, čo urobíme, je, že zoberieme ľudí, ktorí sú zločinci, ktorí majú záznam v trestnom registri, ktorí patria ku gangom, ktorí pašujú drogy, bezpochyby dva milióny a možno tiež tri milióny ľudí a vyhostíme ich, alebo ich posadíme do väzenia. Deportujeme ich z našej krajiny, sú tu nelegálne, vyhlásil v relácii "60 minút“, ktorýú bude v nedeľu večer miestneho času (v pondelok po polnoci SEČ) vysielať CBS.

Trump sa podľa agentúry AFP vrátil k tvrdému postoju z predvolebnej kampane a tiež potvrdil, že plánuje postaviť múr na hraniciach s Mexikom, aby obmedzil nelegálnu migráciu. Pripustil síce, že miestami by mohli byť „ploty“, ale myslí si, že „múr je vhodnejší“.

„Som v stavebníctve veľmi dobrý,“ zažartoval realitný magnát, vlastniaci sieť hotelov a luxusných rezidencií.

Trump v kampani sľuboval postaviť na hranici s Mexikom múr a tiež sľuboval, že prinúti Mexiko, aby túto stavbu plne zaplatilo. Sľuboval tiež vyhostiť dva milióny „kriminálnikov“, s pobytom v USA bez dokladov.

Bývalý šéf Snemovne reprezentantov Newt Gingrich, o ktorom sa hovorí ako o budúcom ministrovi zahraničia, tento týždeň naznačil, že Trumpom sľubovanú múr pravdepodobne Mexiko nezaplatí. Len potvrdil, že tento návrh bol v kampani „super“. Trump sa ujme úradu v januári.

136 debata chyba
Viac na túto tému: #Mexiko #imigrácia #Donald Trump