Kráľovná Alžbeta II. pozve Donalda Trumpa na štátnu návštevu

Britská kráľovná Alžbeta II. pozve novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa na štátnu návštevu krajiny, ktorá sa uskutoční na budúci rok, so zámerom upevniť úzke vzťahy medzi oboma štátmi. Uviedol to denník The Sunday Times, citujúc britské vládne zdroje.

20.11.2016 18:13
2

Podľa daných novín by sa rozhovory medzi britskými činiteľmi a Trumpovým tímom mali začať už čoskoro, pričom návšteva nového šéfa Bieleho domu v Londýne sa očakáva v júni alebo júli 2017. Trump už pozval britskú premiérku Theresu Mayovú do USA počas ich prvého telefonátu od jeho víťazstva.

Londýn má eminentný záujem o posilnenie svojich bilaterálnych vzťahov s Washingtonom v čase, keď sa Mayovej kabinet pripravuje na odchod z Európskej únie a očakáva sa, že tento krok ovplyvní postavenie krajiny na svetovej scéne. Prvým britským politikom, s ktorým sa Trump stretol, je Nigel Farage.

Designovaný prezident USA počas minulotýždňového telefonického rozhovoru Mayovej prezradil, že jeho nebohá škótska matka Mary Anne bola „veľkou obdivovateľkou“ kráľovnej a premiérku požiadal, aby odovzdala Alžbete II. jeho želanie všetkého najlepšieho, dopĺňa denník The Sunday Times.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Alžbeta II. #Donald Trump