Podľa účesu Donalda Trumpa pomenovali nový druh motýľa

Prvým živočíchom pomenovaným po novozvolenom prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi je malý nočný motýľ s podobným "účesom" na hlave. Nočnú moru nazvanú Neopalpa donaldtrump objavil v Kalifornii kanadský výskumník Vazrick Nazari.

19.01.2017 12:26
debata (15)

Nazariho pri výbere mena inšpirovali rozstrapatené zlatisté chĺpky, ktoré pokrývajú hlavu nočného motýľa a pripomínajú nezameniteľný účes Donalda Trumpa.

Objavený motýľ je maličký, jeho krídla majú rozpätie len jeden centimeter. Žije v južnej časti amerického štátu Kalifornia a mexickom federálnom štáte Baja California.

Podľa britskej spravodajskej spoločnosti BBC vedec Nazari vyjadril nádej, že jeho počin bude Trumpa inšpirovať, aby počas svojho pôsobenia v Bielom dome venoval pozornosť aj problematike ochrany životného prostredia.

V rozhovore pre vedecký časopis Live Science vyslovil Nazari očakávanie, že Trump urobí z ochrany ohrozených ekosystémov prioritu Spojených štátov. Upozornil, že tieto ekosystémy sú domovom „mnohých ešte neobjavených a nepopísaných druhov a zaslúžia si zostať zachované a chránené pre nasledujúce generácie“.

Po Trumpovom predchodcovi, prezidentovi Barackovi Obamovi, bolo počas jeho úradovania v Bielom dome pomenovaných osem živočíšnych druhov: pavúk Aptostichus barackobamai, ryba Etheostoma Obama, jašter Obamadon Gracillis, parazit Paragordius obamai, korytnačí parazit Baracktrema obamai, vták Nystalus obamai a ryby Cichlida Teleogramma obamaorum a Tosanoides obama, ako aj jeden rastlina – lišajník Caloplaca obamae.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #motýľ #účes #zviera #Donald Trump