Taliansky súd rozhodol, že mozgový nádor spôsobilo používanie mobilu

Súd v severotalianskom meste Ivrea rozhodol v prípade 57-ročného Roberta Romea, že nádor na mozgu spôsobilo nadmerné používanie mobilného telefónu.

Podľa informácií britského denníka The Guardian Romeo tvrdil, že v priebehu posledných 15 rokov musel kvôli práci používať mobil 3–4 hodiny denne. „Prvýkrát v histórii uznal súd koreláciu medzi nevhodným použitím mobilného telefónu a mozgového nádoru,“ komentoval verdikt súdu Romeovi právnici Stefano Bertone a Renato Ambrosio.

„Nemal som na výber, musel som telefonovať z domu, z auta. Začal som mať pocit, že moje pravé ucho je neustále blokované a v roku 2010 mi diagnostikovali nádor na mozgu. Našťastie išlo o nezhubný nádor, ale už nič nepočujem, pretože odstránili môj akustický nerv,“ objasnil Romeo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Ukrajina, vojaci

Na východe Ukrajiny zahynul pozorovateľ OBSE

23.04.2017 13:31

Pozorovateľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prišiel o život na východe Ukrajiny.

trump

NYT: Trump spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.