Ruská cirkev požaduje väčšie obmedzenie vysielania Simpsonovcov

Pravoslávna cirkv chce zvýšiť vekovú hranicu pre sledovanie amerického animovaného seriálu Simpsonovci kvôli epizóde, v ktorej hlavný hrdina Homer loví v kostole pokémonov, virtuálne postavičky odchytávané v reálnom svete pomocou mobilných telefónov.

04.05.2017 15:37
debata (3)

Agentúra TASS napísala, že v ruských médiách podľa kňazov začala propaganda falošných morálnych hodnôt, ktorá cieli na mladistvých.

V novej časti seriálu Simpsonovci hrá hlavný hrdina Homer obľúbenú hru aj v miestnom kostole. Na pokarhanie kňaza odpovie, že „hra je obľúbenejšia než bol kedysi Ježiš“.

Popularita seriálu stojí na „ohavnosti“

Podľa predstaviteľov pravoslávnej cirkvi popularita hrdinov seriálu stojí na ich „ohavnosti“ a preto je potrebné pred nimi mládež chrániť. Nový diel môže vraj podkopať morálne zásady mladistvých a vyprovokovať ich, aby sa do kostola vydali loviť pokémonov.

Kňazi požadujú zvýšiť vekovú hranicu pre sledovanie seriálu, pretože sú si vedomí, že nie je možné jeho vysielanie zakázať úplne. V súčasnej dobe je v Rusku relácia odporúčaná pre divákov od 16 rokov. Ruská televízia 2×2 už oznámila, že nový diel neodvysiela.

Cieľom je rozklad ruskej spoločnosti

Podľa niektorých duchovných sú Simpsonovci žiarivým príkladom toho, že médiá šíria silnú propagandu falošných morálnych hodnôt. „Dokonca vo filmoch pre deti sa začali masovo objavovať hrdinovia netradičnej sexuálnej orientácie,“ povedal moskovský kňaz Andrej Novikov. Cieľom tejto propagandy je podľa neho rozložiť ruskú spoločnosť.

Petrohradský kňaz Vladimir Vasiliki si myslí, že ruský mediálny trh by mal vytvoriť „ochranné pásmo pre mediálne produkty“, ktoré bude nevhodný obsah filtrovať.

Súd v Jekaterinburgu nedávno obvinil ruského blogera Ruslana Sokolovského z hanobenia viery, keď v miestnom najväčšom pravoslávnom kostole lovil pomocou mobilného telefónu pokémonov. Hrozí mu až tri a pol roka v nápravnom zariadení.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #cirkev #Pravoslávna cirkev #Simpsonovci #pokémon go
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy