Putin popiera, že by mal kompromitujúce informácie o Trumpovi

Ruský prezident Vladimir Putin kategoricky poprel, že by disponoval nejakými kompromitujúcimi informáciami o americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi, informovala agentúra Reuters.

05.06.2017 07:14
debata (6)

„Toto je jeden z ďalších nezmyslov,“ povedal Putin v nedeľňajšom rozhovore pre americkú televíziu NBC News. Reagoval tak na otázku redaktorky Megyn Kellyovej, ktorá sa ho opýtala, či má nejaké informácie, ktoré by mohli poškodiť Donalda Trumpa.

Putin pripustil, že Trump ešte ako podnikateľ v minulosti do Ruska cestoval. Zdôraznil však, že Moskva nezhromažďuje nijaké informácie o Američanoch, ktorí navštevujú Rusko. Podľa jeho slov sa v súčasnosti nachádza v Ruskej federácii asi 100 predstaviteľov rôznych amerických spoločností. „Myslíte si, že teraz o nich všetkých zhromažďujeme informácie?“ spýtal sa Putin redaktorky NBC.

Kellyová sa Putina pýtala aj na údajné zasahovanie Ruska do kampane pred vlaňajšími prezidentskými voľbami v USA. Ruský prezident však takéto obvinenia rozhodne odmietol.

„Dali ste sa uviesť do omylu. Nevidel som ani raz žiadny priamy dôkaz o ruskom zasahovaní do prezidentských volieb v USA,“ uviedol Putin. Podozrenia z ovplyvňovania volieb po celom svete sa podľa neho naopak spájajú s politikou Spojených štátov.

Ruský prezident úplne odmietol odpovedať na otázku týkajúcu sa korupcie a prenasledovania odporcov režimu v Rusku. „Prečo si myslíte, že máte právo pýtať sa takéto otázky… Moralizovať a poučovať nás, ako máme žiť?“ povedal Putin redaktorke NBC News.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #Donald Trump
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy