Nebezpečenstvo jadrovej vojny je extrémne vysoké, vyhlásila Severná Kórea

09.07.2017 10:20

Nebezpečenstvo jadrovej vojny medzi Spojenými štátmi a komunistickou Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR) je "extrémne vysoké" a piatkové cvičenie amerického letectva na území Južnej Kórei bolo "nezodpovednou vojenskou provokáciou", napísala v nedeľu severokórejská tlačová agentúra KCNA, ktorej vyhlásenia tradične bezvýhradne reflektujú oficiálne stanoviská severokórejského režimu.

KĽDR týmto ostrým vyhlásením reagovala na vojenské cvičenie, počas ktorého dva americké bombardéry zhodili v piatok v cvičnom priestore na území Južnej Kórei dve nefunkčné bomby. Na cvičení sa zúčastnili aj americiké, juhokórejské a japonské stíhačky a jeho konanie narýchlo dohodli lídri zúčastnených krajín na summite G20 v Hamburgu.

Zo strany USA, Južnej Kórey a Japonsko šlo o reakciu na severokórejský test medzikontinentálnej balistickej strely, ktorá by mohla doletieť až na územie USA. Severokórejská raketa Hwasong-14 letela v utorok do vzdialenosti asi 930 kilometrov a dopadla v Japonskom mori, test sa odohral – podľa mnohých symbolicky – v deň osláv amerického Dňa nezávislosti.

#KĽDR #jadrové zbrane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk