Moslimovia podľa neho považujú svoju kultúru za silnejšiu, než je tá kresťanská. „A silnejší sa nikdy neprispôsobí slabšiemu,“ povedal. „Integrácia sa nikdy nemôže podariť,“ dodal podľa agentúry MTI Orbán v meste Baile Tusnad v rumunskom Sedmohradsku.
Potvrdil svoj odpor voči prijímaniu utečencov, „ktorí by mohli zmeniť kultúrnu identitu krajiny“, ako aj to, že riešenie vidí vo výstavbe plotov na hraniciach, a vyhlásil, že pod jeho vedením v Maďarsku „západoeurópski kresťania vždy nájdu útočisko“.
Nízka pôrodnosť Maďarov robí podľa neho z tohto národa „ohrozený druh“. Aj na tento problém má podľa neho maďarská vláda riešenie, a tým je vyššie zdaňovanie nadnárodných korporácií, zisky z ktorého pôjdu na podporu pôrodnosti.
Orbán tvrdí, že vzniklo spojenectvo medzi „európskou byrokratickou elitou a impériom Georgea Sorosa proti ľuďom“. Americký finančník maďarského pôvodu, ktorého Orbán považuje za svojho úhlavného nepriateľa, má údajne plán, ako dostať do Európskej únie milión migrantov a dať každému z nich 15 000 eur.
Orbánova vláda spustila začiatkom júla proti Sorosovi billboardovú a televíznu kampaň, v ktorej zosmiešňuje jeho názory na utečeneckú krízu. Plagáty a billboardy znázorňovali usmievajúceho sa Sorosa s titulkom „Nedovoľme Sorosovi, aby sa smial naposledy!“ a s poznámkou, že 99 percent Maďarov odmieta nelegálnu migráciu. Na niektorých billboardoch sa vzápätí objavili hanlivé nápisy ako „hnusný Žid“.
Soros, 86-ročný finančník a filantrop, sa stáva čoraz častejším terčom nacionalistických politikov a ich priaznivcov po celom svete. Tŕňom v oku je im predovšetkým jeho podpora liberalizmu, menšín, utečencov a ľudských práv. Priaznivci konšpiračných teórií ho radi vykresľujú aj ako súčasť finančnej elity, ktorá podľa nich ovláda svet.
Maďarský premiér si zároveň pochvaľoval spoluprácu v rámci V4, ktorú spájajú okrem iného podobné názory na migračnú krízu v Európe. Varšava, Praha, Bratislava a Budapešť sú podľa Orbána na jednej strane.