Prieskum: Viacerí spojenci USA veria viac Putinovi ako Trumpovi

Vladimir Putin je v krajinách mnohých amerických spojencov považovaný za hodnovernejšieho politika ako Donald Trump. Vyplýva to z porovnania popularity ruského a amerického prezidenta vo viacerých členských štátoch NATO, v Japonsku, Južnej Kórei a v desiatkach ďalších krajín.

17.08.2017 08:21
Trump, Rusko, Putin, USA Foto: ,
Prezident USA Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin.
debata (66)

V prieskume agentúry Pew Research Center nedopadol pre žiadneho z oboch politikov nejako slávne. Trump podľa agentúry AP zaznamenal nečakanú výšku nedôvery aj v krajinách, ktoré v Spojených štátoch vidia ako tesného spojenca a ochrancu. V Grécku, Nemecku a Turecku, Maďarsku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku ľudia veria, že Putin je pre svetovú politiku prospešnejší.

V Británii, Kanade, Holandsku a Poľsku má naopak väčšiu prestíž Trump, vyplýva z prieskumu. Väčšiu dôveru v amerického než ruského prezidenta majú aj ľudia v Austrálii, na Filipínach a v Izraeli. Prestíž oboch prezidentov je celkovo nízka.

V ruského prezidenta napríklad nemá dôveru 60 percent opýtaných, pričom slabú podporu má Putin hlavne v európskych krajinách. Najväčšiu dôveru v porovnaní s Trumpom má Putin v Nemecku a v Grécku, kde amerického prezidenta poráža o 14 respektíve 31 percentuál­nych bodov.

Najväčšej podpore v globálnom meradle sa americký prezident podľa prieskumu teší v Izraeli, Poľsku a v Nigérii. Občania židovského štátu majú v Trumpa o takmer 30 percent väčšiu dôveru než v ruského prezidenta.

66 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Donald Trump
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy