Severokórejská vláda hrozí USA protiúderom, ak budú schválené nové sankcie OSN

11.09.2017 10:00
kim čong un, kldr, korea
Severokórejský vodca Kim Čong-un hrozí USA protiúderom. Autor: ,

Severná Kórea vyhlásila, že Spojené štáty zaplatia vysokú cenu, ak sa podarí schváliť doteraz najtvrdšie sankcie proti krajine navrhnuté Washingtonom.

Američania predložili príslušnú rezolúciu na posúdenie Bezpečnostnej rade OSN minulý utorok. Zároveň vyzvali, aby sa hlasovanie o sankciách uskutočnilo už tento pondelok. Severokórejské ministerstvo zahraničia vo svojom pondelňajšom stanovisku uviedlo, že kroky USA podrobne sleduje a pohrozilo, že ich krajina je „pripravená a odhodlaná“ odpovedať vlastnými prostriedkami.

V reakcii na nedávny jadrový test Severnej Kórey žiadajú Spojené štáty doteraz najprísnejšie sankcie proti vzdorovitej komunistickej krajine. Konkrétne má ísť o ropné embargo, zákaz exportu textilných výrobkov a zmrazenie účtov severokórejského lídra Kim Čong-una a ďalších vysokých predstaviteľov štátu. Severokórejskí robotníci by tiež už nemali mať možnosť pracovať v zahraniční.

Severná Kórea už čelí prísnym sankciám zo strany OSN, ktorých cieľom je prinútiť tamojšie vedenie, aby obmedzilo svoje zbrojné programy. V auguste Bezpečnostná rada uvalila na uzavretú Kóreu doteraz najtvrdšie sankcie, pričom jej zakázala vyvážať uhlie, železo, olovo a morské plody.

#USA #sankcie OSN #KĽDR #hrozba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk