Muž strieľal v nashvillskom kostole, zabil jednu ženu

Maskovaný strelec v americkom Nashville, v štáte Tennessee, zabil jednu ženu a ďalších sedem ľudí zranil. Ako informovali tamojšie úrady, útočníka, ktorý kráčajúc uličkou v kostole mlčky strieľal na ľudí, konfrontoval pomocník a strelec sa v súboji s ním zrejme sám zranil.

25.09.2017 07:17
strelec, útok, Tennessee Foto:
Emanuel Kidega Samson pri streľbe v kostole zabil ženu.
debata (2)

Útočníkom je podľa úradov 25-ročný Emanuel Kidega Samson, ktorý žil v meste Murfreesboro a do Spojených štátov prišiel v roku 1996 zo Sudánu. V krajine je legálne.

Motív jeho konania nie je známy a polícia sa podľa agentúry AP zatiaľ nevyjadrila ani k niekoľkým zvláštnym statusom, ktoré pred streľbou zverejnil na sociálnej sieti Facebook.

Hovorca nashvillskej polície Don Aaron uviedol, že útočník zaparkoval na konci bohoslužby pri kostole, cestou dnu zastrelil ženu, ktorá išla k svojmu autu a zadným vchodom vošiel vo budovy, kde pálil z dvoch pištolí a trafil šesť ľudí. V jeho aute neskôr našli aj ďalšie dve strelné zbrane. Zatiaľ podľa Aarona nie je jasné, či rana, ktorú si spôsobil na hrudníku, bola úmyselná.

Samson, ktorého niekoľko hodín po streľbe prepustili z nemocnice, je vo väzbe a polícia sa ho chystá obviniť z vraždy. K tomuto obvineniu by pritom mali podľa vyjadrenia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter „neskôr pribudnúť ďalšie“.

V čase streľby bolo v kostole 42 ľudí a všetci zranení sú dospelí, informoval ďalej Aaron. Neďaleké nemocnice ošetrili strelca a ďalších šesť ľudí so strelnými poraneniami a tiež 22-ročného pomocníka, ktorého Samson udrel pištoľou.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Tennessee #strelec #útočník #Nashville