Trump láme rekordy, s jeho administratívou je spokojný len každý štvrtý Američan

Najdramatickejšie padá americký prezident Donald Trump medzi voličmi republikánov. Ešte v júni 60 percent z nich tvrdilo, že jeho administratíva vedie krajinu dobrým smerom, teraz si to myslí už len 44 percent z nich.

06.10.2017 22:26
Trump, melanie trumpová Foto: ,
Väčšina Američanov je presvedčená, že Donald Trump nie je čestný, a že nie je silným lídrom. Na fotografii aj prvá dáma USA Melanie Trumpová.
debata (20)

Iba 24 percent Američanov je spokojných so súčasným smerovaním Spojených štátov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnilo centrum pre výskum verejnej mienky NORC pri agentúre Associated Press (AP) a ktorého výsledky zverejnili v piatok vo Washingtone.

Oproti poslednému podobnému prieskumu, ktorý sa konal v júni, je to prepad o ďalších desať percentuálnych bo­dov.

Najdramatickejšie padá Trump vo vlastných radoch – medzi voličmi republikánov. Ešte v júni 60 percent z nich tvrdilo, že Trumpova administratíva vedie krajinu dobrým smerom, teraz si to myslí už len 44 percent z nich. Demokrati mali negatívny názor na Trumpa už od začiatku.

Trump nie je silným lídrom

Takmer 70 percent Američanov vyjadrilo názor, že Trump nie je rozvážny, viac ako 60 percent nesúhlasí tým, ako sa stavia k vzťahom medzi rasami, k zahraničnej politike a k otázke imigrácie. Väčšina Američanov je tiež presvedčená o tom, že Trump nie je čestný, a že nie je silným lídrom.

Najlepšie si v očiach Američanov Trump vedie v otázke ekonomiky, aj tu však jeho pôsobenie schvaľuje len 42 percent opýtaných.

Ešte horšie ako Trumpova administratíva dopadol Kongres. Tomu dôveruje aktuálne len 18 percent Američanov.

Prieskum prebiehal od 28. septembra do 2. októbra na vzorke 1 150 dospelých Američanov a má štvorpercentnú odchýľku spoľahlivosti.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #USA #popularita #vláda usa #Donald Trump
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy