KĽDR buduje jadrový arzenál, aby sa iným vyhrážala katastrofou, uviedol šéf Pentagonu

27.10.2017 10:34

Severnú Kóreu americký minister obrany Jim Mattis označil za hrozbu pre svetový poriadok a prisľúbil solidárnosť Južnej Kórei.

Americký minister obrany Jim Mattis obvinil v piatok Severnú Kóreu, že buduje jadrový arzenál, aby sa iným štátom „vyhrážala katastrofou“. Zdôraznil zároveň pretrvávajúce odhodlanie vlády prezidenta Donalda Trumpa prinútiť Sever, aby akceptoval úplné jadrové odzbrojenie. Vyjadril sa tak počas návštevy demilitarizovanej zóny, ktorá oddeľuje obe znepriatelené Kórey, pričom Severnú Kóreu označil za hrozbu pre svetový poriadok a prisľúbil solidárnosť Južnej Kórei.

„Stojíme bok po boku s vami Kórejčanmi, čeliac hrozbe, ktorú predstavuje režim Kim Čong-una,“ povedal Mattis. Tento „represívny režim spútava svojich ľudí, upiera im slobodu, blaho a ich ľudskú dôstojnosť v honbe za jadrovými zbraňami s cieľom vyhrážať sa iným katastrofou“.

Mattis pricestoval do Južnej Kórey v piatok. Opakovane zdôraznil, že Trumpova administratíva chce problémy so Severnou Kóreou riešiť diplomatickou cestou. Poznamenal však, že v zálohe stále ostáva aj vojenské riešenie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#KĽDR #jadrová skúška
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku