Červený kríž prišiel pre podvody o päť miliónov dolárov na boj proti ebole

03.11.2017 17:25
Afrika, ebola
Epidémia eboly, ktorá vyčíňala v rokoch 2014 až 2016, si vyžiadala najmenej 10-tisíc obetí. Autor: ,

Červený kríž potvrdil, že prišiel o viac než päť miliónov dolárov určených na boj proti epidémii eboly v západnej Afrike. Dôvodom boli podvody a korupcia. Kontrolóri odhalili predražené dodávky, platy pre neexistujúcich pracovníkov i falošné colné účty.

Epidémia eboly, ktorá vyčíňala v rokoch 2014 až 2016, si vyžiadala najmenej 10-tisíc obetí. Spustila tiež masívnu humanitárnu operáciu v hodnote stoviek miliónov dolárov, ktorá bola potrebná na jej prekonanie.

V čase, keď sa ebola rozšírila do Libérie, Sierry Leone a Guiney, Medzinárodný výbor Červeného kríža v Ženeve rozdelil finančné dary národným Červeným krížom v každej z týchto krajín, spolu v sume okolo sto miliónov dolárov. Audit však zistil, že v Libérii zmizlo 2,7 milióna dolárov, v Sierra Leone vyše dva milióny a v Guinei približne milión dolárov.

Červený kríž pre britskú stanicu BBC uviedol, že ho tieto straty veľmi mrzia a zároveň zavádza prísnejšie finančné kontroly. Prisľúbil tiež vyvodiť dôsledky voči všetkým svojim pracovníkom, ktorí boli do korupcie zapletení.

#podvody #korupcia #ebola #Červený kríž
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
87,99
Elite červené ruže a frézie

Elite červené ruže a frézie

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk