USA: Zomrel fanatický masový vrah zodpovedný za smrť 9 ľudí

Vo veku 83 rokov zomrel americký zločinec Charles Manson. Naposledy vydýchol v nedeľu v nemocnici v kalifornskom Kern County.

20.11.2017 07:40
Charles Manson Foto: ,
Na archívnom zábere z augusta 2017 je masový vrach Charles Manson.
debata (7)

Skonal prirodzenou smrťou. Manson mal v poslednom období zdravotné problémy. Nemenovaný zdroj pre portál TMZ minulý týždeň uviedol, že ho previezli do nemocnice a jeho zdravotný stav sa už zrejme nezlepší.

Neúspešného hudobníka vtedy prevážali na ležadle na niekoľko vyšetrení. Spoločnosť mu robilo aj päť uniformovaných policajtov. Zdravie rodáka zo Cincinnati v Ohiu sa údajne stále zhoršovalo a podľa zdroja „bola len otázka času“, kedy zomrie. Mansona hospitalizovali aj tento rok v januári pre črevné krvácanie.

Charles Manson, vlastným menom Charles Milles Maddox, sa narodil 12. novembra 1934. Jeho slobodná matka mala v čase pôrodu 16 rokov.

Problémy so zákonom mal už od detstva. Preslávil sa ako vodca skupiny fanatikov, ktorých nazýval rodinou.

V roku 1969 zavraždili celkovo deväť ľudí vrátane herečky a manželky režiséra Romana Polańského Sharon Tate, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Mansona v roku 1971 odsúdili na smrť, no neskôr mu trest zmenili na deväťnásobné doživotné odňatie slobody.

Odvtedy mu už dvanásť ráz zamietli žiadosť o predčasné prepustenie, ďalšiu príležitosť by mal až v roku 2027.

Jeho "rodina" chcela vraždiť napríklad s použitím drogy LSD.
7 debata chyba
Viac na túto tému: #smrť #USA #vrah