Paniku v londýnskom metre zrejme spôsobila hádka dvoch cestujúcich

Dôvodom masovej paniky, ktorá v piatok zachvátila cestujúcich v londýnskom metre, bola hádka medzi dvoma cestujúcimi. Vyplýva to z doterajšieho vyšetrovania britskej polície. V sobotu sa jej prihlásili obaja účastníci hádky, 40-ročný a 21-ročný muž, ktorých identifikovali pomocou záznamov bezpečnostných kamier. Ich fotografie polícia v sobotu zverejnila v médiách a požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po nich.

25.11.2017 19:22
Británia, polícia, stanica metra Foto: ,
Ozbrojení príslušníci polície na londýnskej Oxford Street zasahovali v piatok večer.
debata (1)

Zo stanice metra Oxford Circus začali v piatok poobede húfne vybiehať ľudia po tom, čo sa rozšírili informácie o údajnej streľbe v metre. Na mieste zasahovala polícia, ktorá dokonca v prvom vyhlásení informovala, že k udalosti pristupuje ako k teroristickému útoku a vyzvala občanov, aby sa vyhýbali Oxford Street a našli si úkryt v budovách.

O hodinu neskôr však polícia vydala stanovisko, podľa ktorého v metre nenašla „žiadne stopy po podozrivých, dôkazy o streľbe, a ani obete“.

„Bol som hneď vedľa stanice metra, keď zrazu všetci začali kričať a masovo vybiehať po schodoch,“ citovali britské médiá 37-ročného Grega Owena.

Reportérka BBC Helen Bushby informovala masovej panike, počas ktorej cestujúci radšej nechávali v stanici metra tašky s nákupmi a radšej utekali čo najrýchlejšie von.

Podľa najnovších zistení vyšetrovateľov to teda vyzerá, že celú paniku spôsobila len emotívnejšia interakcia medzi dvoma cestujúcimi a informácie o streľbe boli len vymyslené.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Londýn #hrozba #metro