Austrálsky súd poslal dvoch mužov za brutálne znásilnenie a vraždu ženy za mreže

08.12.2017 09:17
Lynette Daleyová
Tridsaťtriročná obeť Lynette Daleyová prišla o život v roku 2011. Autor:

Adrian Attwater a Paul Maris zneužili 33-ročnú Lynette Daley na opustenej pláži, kde vykrvácala.

Najvyšší súd austrálskeho štátu Nový Južný Wales odsúdil dvoch mužov za brutálne znásilnenie a vraždu ženy, ktorá bola jednou z pôvodných obyvateliek Austrálie, z roku 2011.

Adrian Attwater dostal 19-ročný trest odňatia slobody s možnosťou podmienečného prepustenia po 14 rokoch a troch mesiacoch za vraždu a sexuálne napadnutie s priťažujúcimi okolnosťami. Paula Marisa odsúdili za sexuálne napadnutie a bránenie v objavení dôkazov na deväť rokov väzenia s možnosťou podmienečného prepustenia po šiestich rokoch a deviatich mesiacoch.

Tridsaťtriročná obeť Lynette Daley prišla o život v roku 2011 po tom, ako ju na opustenej pláži v Novom Južnom Walese Attwater a Maris brutálne zneužili. Štátny koroner zistil, že mladá žena zomrela v dôsledku silného vykrvácania spôsobeného tupým poranením genitálneho traktu, za ktoré je zodpovedný prvý menovaný, a spolu s políciou žiadal, aby mužov žalovali.

Prokurátori prípad dostali pred súd až v roku 2016, po početných mediálnych správach o tom, že sa mu nevenovali, pretože bola žena pôvodnou obyvateľkou a muži belosi. Prokurátori sa k týmto obvineniam doteraz verejne nevyjadrili.

Attwater a Maris nikdy nepopreli, že boli s Daley v čase jej smrti. Popierali len zodpovednosť za jej úmrtie, keďže tvrdili, že ich pohlavný styk bol dobrovoľný. Pitva však preukázala, že hladina alkoholu v krvi obete bola v tom čase taká vysoká, že podľa prokurátorov nemohla byť úplne schopná súhlasiť s daným konaním.

#znásilnenie #Austrália
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Levanduľa by Prairie Charm

Kytica Levanduľa by Prairie Charm

43,99
Elite červené ruže a biele ľalie

Elite červené ruže a biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk