KĽDR momentálne nepripravuje ďalšiu skúšku balistickej rakety

Juhokórejské ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že nič nenasvedčuje tomu, že by Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v súčasnosti pripravovala ďalšiu skúšku balistickej rakety, napísala agentúra Jonhap.

04.01.2018 06:18
debata (4)

Juhokórejské ministerstvo tak reagovalo na správy niektorých amerických médií, podľa ktorých sa Severná Kórea pripravuje na odpálenie ďalšej medzikontinentálnej balistickej rakety.

„Nevyvíjajú sa nijaké aktivity, ktoré by nasvedčovali tomu, že zo strany Severnej Kórey bezprostredne hrozí ďalšia raketová provokácia,“ uviedol na tlačovej konferencii hovorca generálneho štábu juhokórejských ozbrojených síl Roh Ja-čon. Hovorca však upozornil, že Severná Kórea môže k provokácii v podobe prípravy ďalšej skúšky balistickej rakety kedykoľvek pristúpiť, pričom dodal, že Južná Kórea a Spojené štáty aktivity Pchjongjangu pozorne sledujú.

Pchjongjang uskutočnil za posledný rok početné skúšky balistických striel a aj dva jadrové testy, čím porušil rezolúcie OSN. Po šiestom jadrovom teste Bezpečnostná rada OSN (BR OSN) rozšírila vlani v septembri už platné sankcie voči KĽDR. K ich ďalšiemu rozšíreniu pristúpila v decembri.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #KĽDR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy