Dánskeho konštruktéra obžalovali z vraždy švédskej novinárky

Dánská prokuratúra dnes obžalovala konštruktéra Petera Madsena z vraždy švédskej novinárky Kim Wallovej. O život ju podľa prokuratúry pripravil minulý rok v auguste počas plavby ponorkou vlastnej výroby, informovala agentúra AP. Prokuratúra požaduje, aby súd Madsenovi uložil doživotie.

16.01.2018 13:47
Dánsko, novinárka, vražda, Peter Madsen,... Foto: ,
Peter Madsen
debata

Štyridsaťsedemročný Madsen podľa prokuratúry Wallovú buď uškrtil, alebo jej podrezal hrdlo. Podľa prokurátora Jakoba Bucha-Jepsena išlo o „veľmi neobvyklý a mimoriadne nechutný“ prípad. Okrem vraždy bol konštruktér ponorky Nautilus obžalovaný taktiež z hanobenia ľudských pozostatkov. Údajne sa na mŕtvom tele Švédky sexuálne uspokojil.

Vynálezca dlhodobo tvrdil, že novinárka, ktorá ho kvôli písaniu reportáže sprevádzala na plavbe ponorkou, zomrela náhodou, keď na ňu spadol ťažký poklop. Priznal však, že sa jej tela následne rozhodol zbaviť, rozrezal ho a hodil do mora. Ponorku Madsen potom nechal zámerne stroskotať, sám sa ale zachránil.

Časti tela Wallovej s bodnými ranami v podbrušku polícia našla na rôznych miestach v mori. Súdny proces s Madsenom by mal začať 8. marca. Verdikt by mohol padnúť 25. apríla.

debata chyba
Viac na túto tému: #vražda #novinárka #Dánsko #Švédsko #konštruktér #obžaloba