Útok maloletého si v sibírskej škole vyžiadal sedem zranených

Splnomocnenec ruského prezidenta pre Sibírsky federálny okruh Sergej Meňajlo podľa TASS uviedol, že mladík bol členom uzavretej skupiny na sociálnych sieťach a mohol byť v spojení s páchateľmi útokov na školy v iných regiónoch.

, 19.01.2018 09:35, aktualizované: 09:54
Rusko, škola, útok sekerou, tínedžer, žiaci,... Foto: ,
Ozbrojení policajti strážia okolie školy, kde žiak napadol spolužiakov a pedagóga sekerou.
debata (10)

Zranenia šiestich detí a jednej učiteľky si v piatok vyžiadal útok sekerou v škole v Buriatskej republike na ruskej Sibíri. Informovala o tom agentúra TASS.

Incident sa odohral v mestečku Sosnovyj Bor vzdialenom približne 20 kilometrov od centra mesta Ulan-Ude, metropoly Buriatskej republiky.

Páchateľom útoku bol podľa agentúry RIA Novosti žiak deviatej triedy, ktorý krátko po 09.00 h miestneho času počas vyučovacej hodiny vnikol do jazykovej triedy, hodil tam zápalnú fľašu a následne začal útočiť na učiteľku i žiakov siedmej triedy. Vyzbrojený bol sekerou a nožom.

Stav troch zo zranených je vážny. Jeden zo zranených má traumu hlavy, chrbtice i končatín. Jedno dievča má amputovaný prst na ruke.

Bezpečnostné orgány útočníka zadržali. Momentálne sa nachádza v nemocnici, pretože sa pokúsil o samovraždu – poranil sa nožom a vyskočil z okna.

Podľa TASS chlapec konal sám. Motívy jeho činu zatiaľ nie sú známe. Je vyšetrovaný pre podozrenie z pokusu o vraždu dvoch a viac osôb.

Vyšetrovanie pre podozrenie z nedbanlivosti sa začalo aj voči zamestnancom školy a osobám zodpovedným za bezpečnosť v škole.

Splnomocnenec ruského prezidenta pre Sibírsky federálny okruh Sergej Meňajlo podľa TASS uviedol, že mladík bol členom uzavretej skupiny na sociálnych sieťach a mohol byť v spojení s páchateľmi útokov na školy v iných regiónoch.

Meňajlo spresnil, že orgány činné v trestnom konaní prešetrujú možnú súvislosť medzi útokom na žiakov a učiteľov v škole pri Ulan-Ude s podobným prípadom, ktorý sa odohral tento pondelok v meste Perm ležiacom na krajnom východe európskej časti Ruskej federácie v blízkosti pohoria Ural.

Podobný incident sa stal v Rusku aj v pondelok, keď dvaja tínedžeri napadli žiakov a ich pedagóga, pričom zranili 15 osôb. Následne sa pokúšali navzájom zabiť, no skončili v rukách polície.

Mestečko Sosnovyj Bor bolo až do roku 2011 pre verejnosť uzavretým vojenským objektom. Na jeho území je vojenská nemocnica, poliklinika, športový areál, stredná škola a dve materské školy. Mestečko má asi 8000 obyvateľov.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #žiaci #napadnutie #škola #tínedžer #pedagóg #sekera
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy