Šéfovi UKIP zavarila milenka poznámkami o snúbenici princa Harryho

Bolton nedávno oznámil, že sa rozišiel so svojou priateľkou.

22.01.2018 14:32
Princ Harry Foto: ,
Princ Harry a Meghan Markle v Cardiffe.
debata (1)

Výkonný výbor euroskeptickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) vyslovil nedôveru svojmu straníckemu šéfovi Henrymu Boltonovi. Ten čelil opätovným výzvam na odstúpenie po tom, ako sa prevalila kauza s urážlivými textovými správami, ktoré posielala jeho bývalá priateľka. Samotný Bolton po vyslovení nedôvery v nedeľu uviedol, že je ním sklamaný, plánuje však ostať lídrom strany aj naďalej. Keďže výbor nemá právomoci odvolať ho z funkcie, o jeho ďalšom zotrvaní na najvyššom poste budú rozhodovať členovia UKIP. Mimoriadny zjazd strany sa musí uskutočniť do 28 dní.

Bolton nedávno oznámil, že sa rozišiel so svojou priateľkou, ktorá mala rasistické poznámky na adresu snúbenice princa Harryho Meghan Markleovej. Päťdesiatštyriročný bývalý vojak pre televíznu stanicu ITV zároveň uviedol, že zo svojej funkcie odstúpiť neplánuje.

Dvadsaťpäťročnú Jo Marneyovú, ktorá sa označuje za modelku a herečku, vyhodili zo strany UKIP po tom, čo noviny Mail on Sunday zverejnili jej textové správy. V nich okrem iného uvádza, že Markleová „pošpiní“ kráľovskú rodinu. Marneyová sa za svoje slová neskôr ospravedlnila, tvrdí však, že boli vytrhnuté z kontextu.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry #UKIP #Meghan Markle