Putin zdedil v Tel Avive byt. Odkázala mu ho jeho bývalá učiteľka

Ruský prezident Vladimir Putin získal byt v izraelskej metropole Tel Aviv. Odkázala mu ho jeho bývalá učiteľka nemčiny Mina Judickaja, informoval denník The Jerusalem Post.

06.02.2018 09:31
debata (22)

Judickaja emigrovala do Izraela v roku 1973 a s Putinom sa znovu stretla v roku 2005. Potom sa spriatelili a on jej vraj byt kúpil.

Judickaja zomrela v decembri a vo svojom závete byt s „1,5 spálne“ vrátila. V zastúpení Putina ho dostala ruská ambasáda, ktorá pomohla hradiť náklady pohrebu.

Judickaja učila mladého Putina na gymnáziu vo vtedajšom Leningrade, dnes už zase Petrohrade. Putin v rokoch 1985–1990 pôsobil ako agent KGB vo východonemeckých Drážďanoch.

Judickaja sa s Putinom zišla v roku 2005 na slávnostnej večernej recepcii v Jeruzaleme. Jej žiak vtedy navštívil Izrael už ako šéf Kremľa. Svoju učiteľku po recepcii pozval súkromne na čaj. Vzápätí jej začal posielať darčeky, vrátane hodiniek a svoje podpísanej biografie.

Krátko na to dostala Judickaja od ruskej vlády ponuku, aby si vybrala byt v Tel Avive. Jej prianím bolo, aby sa nachádzal v blízkosti autobusovej zastávky, trhoviska a zdravotníckeho zariadenia. O niekoľko mesiacov neskôr ju do jedného takého presťahovali. Byt vraj prostredníctvom ruskej ambasády zaplatil Putin.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #byt #Rusko #Vladimir Putin #tel aviv