Merkelová obhajovala ústupky, ktoré urobila pre vznik koalície

11.02.2018 22:05
angela merkelova
Angela Merkelová Autor: ,

Na otázku, či si chce vychovať nasledovníka, ktorý by stranu viedol v budúcich voľbách, Merkelová priamo neodpovedala.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová obhajovala podľa svojich slov „bolestné ústupky“, ktoré musela urobiť voči sociálnym demokratom (SPD), aby zabezpečila vznik vládnej koalície. Ako aj v rozhovore s televíznou stanicou ZDF uviedla, narastajúci kritika od vlastných konzervatívcov neznamená, že by jej autorita klesala.

Na otázku, či si chce vychovať nasledovníka, ktorý by stranu viedol v budúcich voľbách, Merkelová priamo neodpovedala. Uviedla len, že chce, aby mladšie generácie jej kresťanských demokratov (CDU) teraz obsadili ministerské posty v novej koalícii s SPD.

Nemecká vláda má veľa zmien. Tá hlavná sa týka kľúčového ministerstva financií, ktoré vo vznikajúcej veľkej koalícii prejde od kresťanských demokratov kancelárky Merkelovej do rúk sociálnych demokratov. Práve toto rozhodnutie vyvolalo medzi konzervatívcami množstvo nevôle. „Rozumiem tomu sklamaniu,“ uviedla Merkelová. „Teraz musíme ukázať, že môžeme začať s novým tímom,“ dodala s tým, že strana má šesť ministerských kresiel, ktoré treba obsadiť, a to nie iba ľuďmi staršími ako 60 rokov, ale aj mladšou generáciou.

Merkelová už skôr povedala, že chce, aby polovica postov za jej stranu bola zverená ženám. Aj vďaka tomu má dobré šance na udržanie vo vláde ministerka obrany Ursula von der Leyen. Očakáva sa, že do kabinetu novo vstúpi Sárska premiérka Annegret Krampová-Karrenbauerová, ktorá je výhľadovo považovaná za možnú nástupkyňu Merkelovej na čele vlády.

#Angela Merkelová #Nemesko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

26,99
Kytica Zimona 5

Kytica Zimona 5

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk