Ukrajinský pilot spájaný so zostrelením malajzijského boeingu sa zastrelil

Na Ukrajine sa zastrelil bývalý ukrajinský pilot, ktorého Rusko obviňovalo z útoku na civilné lietadlo boeing leteckej spoločnosti Malaysia Airlines z roku 2014. Informovali o tom ukrajinské médiá i rozhlasová stanica Echo Moskvy.

19.03.2018 10:28
MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie Foto:
Pri zostrelení letu MH–17 nad východnou Ukrajinou zahynulo 298 ľudí. Na snímke trosky lietadla spoločnosti Malaysia Airlines.
117

Podľa nich sa 29-ročný bývalý pilot postrelil do hlavy. Na následky zranení neskôr v nemocnici zomrel.

Vladyslav Vološyn slúžil v ukrajinskej armáde ako pilot bojového lietadla Su-25 a zúčastnil sa aj na vojenskej operácii ukrajinskej armády v Donbase, kde podnikol 33 bojových misií a dostal vyznamenanie Za odvahu.

Jeho meno sa stalo známym po tom, ako sa koncom roku 2014 v celom rade ruských médií objavila informácia, že práve Vološyn v júli roku 2014 počas letu nad Donbasom zostrelil malajzijský boeing s 298 osobami na palube.

Táto verzia bola neskôr odborníkmi odmietnutá ako technicky nemožná, keďže Su-25 podľa nich nemohol letieť v takej výške ako civilné lietadlo, keď došlo k incidentu.

Spoločný vyšetrovací tím (JIT) pozostávajúci z expertov z viacerých krajín dospel k záveru, že malajzijské lietadlo bolo zasiahnuté raketou zem-vzduch typu BUK pochádzajúcou zo zbraňového systému, ktorí separatisti dostali z Ruska. Ruská vláda však popiera akúkoľvek zodpovednosť za tento incident a spojenie s protivládnymi separatistami na Ukrajine.

Vološyn pred časom odišiel z armády do civilu, pričom vo svojich neskorších príspevkoch na sociálnych sieťach naznačil, že ho k tomu viedlo množstvo neriešených problémov v ozbrojených silách. V poslednom období bol poverený výkonom funkcie riaditeľa medzinárodného letiska v Mykolajive, ktorého výstavba momentálne vrcholí. Podľa anonymných zdrojov ho k samovražde mohli priviesť problémy v práci.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
117 debata chyba
Viac na túto tému: #Donbas #zostrelenie lietadla #Vladyslav Vološyn