Štvrtina nebezpečných islamistov v Nemecku požiadala o azyl

Takmer štvrtina v Nemecku registrovaných islamistov, ktorým bezpečnostné zložky pripisujú hoci pripravenosť spáchať teroristické útoky, je z radov žiadateľov o azyl.

07.04.2018 15:35
debata (15)

Informoval o tom spravodajský týždenník Der Spiegel s odvolaním sa na obsah odpovede spolkovej vlády v Berlíne na interpeláciu, ktorej autorom bol druhý muž parlamentnej frakcie opozičných liberálov z FDP Stephan Thomae.

Podľa rovnakého zdroja je v tejto kategórii vrátane „relevantných osôb na extrémistickej scéne“ okolo 1560 mužov a žien. Celkove 362 z nich požiadalo o azyl v spolkovej republike.

Zo stanoviska spolkovej vlády súčasne vyplýva, že tento vysoký počet súvisí s migračnými pohybmi v kontexte vojnových konfliktov v Iraku a v Sýrii. Tak centrálna, ako aj krajinské vlády v Nemecku sa usilujú o čo možno najrýchlejšie vyhostenie takýchto islamistov.

Od teroristického útoku na jeden z vianočných trhov v Berlíne v decembri 2016 nariadili ministri vnútra neodkladné vyhostenie v 13 prípadoch, desať zo zainteresovaných osôb už opustilo krajinu.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #azyl #Nemecko #islamisti #extrémisti #islamistickí extrémisti