Švajčiari obnovili pátranie po nemeckom miliardárovi, ktorý zmizol v Alpách

Švajčiarski záchranári v piatok obnovili pátranie po nemeckom miliardárovi Karlovi-Erivanovi Haubovi, ktorý je od uplynulého víkendu nezvestný v Alpách. Pátraciu akciu totiž vo štvrtok dočasne zastavili, keď búrka priniesla do oblasti silný vietor. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

13.04.2018 11:55
debata

Karl-Erivan Haub (58), ktorý spolu s bratom Christianom riadi maloobchodný holding Tengelmann, sa v sobotu 7. apríla nevrátil zo skialpinistického tréningu na hore Matterhorn na švajčiarsko-talianskej hranici.

Líder záchrannej akcie Anjan Truffer v piatok pre tlačovú agentúru DPA povedal, že na Matterhorn vyslali vrtuľníky aj pešie pátracie hliadky – práve tam totiž 7. apríla videli podnikateľa naposledy, keď sa viezol horskou lanovkou.

Haub trénoval na preteky v skialpinizme, keď zmizol.

Nevedia, kde sa stratil

Záchranári dodali, že nie je jasné, kde sa stratil, a preto prehľadávajú oblasť s rozlohou vyše 240 štvorcových kilometrov.

V deň zmiznutia mal Haub na sebe len ľahké tréningové oblečenie a niesol denný batoh. Podľa slov úradov sú šance, že ho nájdu živého, nízke.

Podľa skoršej správy švajčiarskeho denníka Blick sa rodina obrátila na políciu po tom, ako Haub neprišiel v sobotu popoludní na dohodnutú schôdzku v hoteli v mestečku Zermatt. Talianska agentúra ANSA napísala, že signál jeho mobilného telefónu zachytili naposledy v sobotu večer.

Rodina chce financovať pátranie

Haubova rodina podľa médií vyjadrila ochotu financovať pátranie vysokou sumou. Pátracia akcia však dosiaľ prebiehala za ťažkých podmienok v zlej viditeľnosti a za lavínového nebezpečenstva, vyplýva z vyjadrení talianskej horskej záchrannej služby.

Brat nezvestného Christian Haub napísal už skôr v liste zamestnancom spoločnosti okrem iného aj to, že jeho brat je veľmi skúsený skialpinista a horolezec.

Obaja synovia nedávno zosnulého podnikateľa Erivana Hauba prevzali vedenie rodinného holdingu v roku 2000.

Do skupiny Tengelmann patrí 73 firiem, ktoré majú celkovo obrat okolo 30 miliárd eur a zamestnávajú viac než 215.000 ľudí. K hlavným podnikom skupiny patria obchodné reťazce OBI a KiK.

debata chyba
Viac na túto tému: #Švajčiarsko #Alpy #zmiznutie