Eiki Nestor: V Estónsku sú veci ako vražda Kuciaka ťažko predstaviteľné

Novinári niekedy kritizujú politikov aj dosť tvrdo - ale je to ich práca, povedal v utorok slovenským žurnalistom predseda estónskeho parlamentu Eiki Nestor.

24.04.2018 09:45
eiki nestor Foto: ,
Predseda estónskeho parlamentu Eiki Nestor.
debata (38)

Práve Tallinn je hostiteľom konferencie predsedov parlamentov členských krajín EÚ, na ktorej Slovensko reprezentuje šéf NR SR Andrej Danko.

„V Estónsku, chvalabohu, sú takéto veci ťažko predstaviteľné. Estónske médiá majú slobodu. Máme televízne a rozhlasové stanice, ktoré musia byť v istej rovnováhe aj s politikou. Je to ich právo, aby hovorili, čo si myslia,“ komentoval Nestor udalosti posledných dvoch mesiacov na Slovensku v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Šéfovia parlamentov budú počas druhého dňa konferencie hovoriť o bezpečnosti v Európe. „Nie všetci členovia NATO sú aj v Európskej únii a rovnako to platí aj naopak. Máme ale spoločný záujem. Z hľadiska bezpečnosti chceme riešiť spoločné problémy. Napríklad ako boj proti kybernetickým útokom,“ dodal hostiteľ konferencie.

38 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda novinára Jána Kuciaka #Martina Kušnírová #Eiki Nestor