V Žiari nad Hronom nelegálne zamestnávali piatich Srbov, vyhostili ich

Policajti spolu s pracovníkmi Inšpektorátu práce v Banskobystrickom kraji vykonali kontrolu v objekte jednej z firiem v Žiari nad Hronom a odhalili tam nelegálne zamestnávanie cudzincov.

30.04.2018 19:21
debata (9)

„V piatok (27.4.) počas kontroly zistili, že piati štátni príslušníci Srbskej republiky mali síce uzatvorenú pracovnú zmluvu so spoločnosťou, ktorá im sprostredkovala zamestnanie v tejto firme, avšak nemali udelený prechodný pobyt na účel zamestnania. Policajti ich predviedli na oddelenie, kde im vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení. Taktiež im uložili zákaz vstupu na územie SR i všetkých členských štátov EÚ na jeden rok. Dostali sedem dní na vycestovanie z nášho územia,“ informovala v pondelok Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ SR.

Ako pripomenula, koncom minulého týždňa polícia odhalila prípad nelegálneho zamestnávania cudzincov v bratislavskej firme. Scenár bol podobný. Sprostredkovateľská firma cudzincom zabezpečila prácu, ale bez potrebných povolení na pobyt a zamestnanie.

„Napriek zverejňovaným výsledkom takých kontrol sa prípady opakujú. Aj z tohto dôvodu budeme v kontrolách oprávnenosti pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín na území SR, dodržiavania pobytového režimu, nelegálneho zamestnávania cudzincov, plnenia povinností zákona o pobyte cudzincov a iných všeobecne záväzných právnych predpisov naďalej pokračovať,“ dodala Baloghová.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Žiar nad Hronom #nelegálna práca #Srbi