Za zmiznutím malajzijského boeingu nestál pilot, tvrdí austrálsky vyšetrovateľ

Austrálsky vyšetrovateľ Peter Foley, ktorý viedol pátranie po malajzijskom lietadle nezvestnom od roku 2014, vyvrátil v utorok tvrdenia, že pilot havaroval s týmto strojom zámerne. Informovala o tom agentúra DPA.

22.05.2018 14:59
Malajzia, Čína, lietadlo, zmiznuté, pátranie Foto:
Na archívnej snímke z 31. marca 2014 tieň lietadla novozélandských vzdušných síl P3 Orion počas pátrania nezvestného letu Malajzijských aerolínií MH370, ktoré sa sústreďuje v južnej časti Indického oceánu, pri pobreží Západnej Austrálie.
debata (9)

Foley uviedol, že kapitán Zaharie Ahmad Shah bol pravdepodobne v čase, keď lietadlo spadlo do Indického oceánu, v bezvedomí. Dodal tiež, že ho mrzí, že jeho tím nebol schopný zmiznutý stroj nájsť.

Niektoré správy totiž uvádzali, že pilot v lietadle znížil tlak – čím sa zapríčinila neschopnosť akejkoľvek činnosti cestujúcich i posádky --, sám prežil na záložnom zdroji kyslíka a následne tlak naspäť zvýšil a so strojom zámerne havaroval.

Podľa Foleyho by však pilot vzhľadom na svoju nadváhu a vyšší vek takúto zmenu tlaku neprežil.

Lietadlo Boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré s 239 osobami na palube letelo do Pekingu, zmizlo 8. marca 2014 krátko po štarte z Kuala Lumpuru nad Indickým oceánom.

Toto zmiznutie je jednou z najväčších záhad v dejinách civilného letectva. Podľa posledných správ v pátraní po troskách zmiznutého boeingu v súčasnosti pokračuje Americká spoločnosť Ocean Infinity.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #malajzijské lietadlo #Boeing 777
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy