Lavrov v KĽDR: Mali sme dôkladnú výmenu názorov, Kima som pozval do Ruska

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zakončil svoju štvrtkovú návštevu Severnej Kórey stretnutím s jej vodcom Kim Čong-unom.

31.05.2018 07:00 , aktualizované: 11:52
Sergej Lavrov, Kim Čong-un Foto: ,
Severokórejský líder Kim Čong-un a ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.
debata (3)

„Diskutovali o súčasnom stave a vyhliadkach na ďalší rozvoj priateľských vzťahov a spolupráce medzi Ruskom a Severnou Kóreou, keďže obe krajiny tento rok oslavujú 70. výročie nadviazania diplomatických vzťahov,“ uviedol ruský rezort diplomacie vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra TASS.

„Uskutočnila sa dôkladná výmena názorov na situáciu okolo Kórejského polostrova s dôrazom na spôsoby, ako zlepšiť koordináciu úsilia zameraného na nájdenie politických a diplomatických riešení v celom rade otázok, s ktorými sa tento subregión stretáva,“ dodalo ministerstvo.

Lavrov po skončení rokovaní podľa agentúry Interfax oznámil, že pozval Kim Čong-una na návštevu Ruskej federácie.

Vodca KĽDR sa poďakoval ruskej vláde za to, že sa postavila proti túžbe USA rozšíriť svoju hegemóniu vo svete. „Sme vždy pripravení rokovať s ruskou stranou na túto tému,“ cituje Kima Interfax.

Stretnutie s Lavrovom bude podľa Kim Čong-una základom na „ďalšie posilňovanie a rozvíjanie našich priateľských vzťahov s Ruskom a prehĺbenie našej úzkej spolupráce“.

Lavrov pred stretnutím s Kim Čong-unom rokoval so severokórejským ministrom zahraničných vecí Ri Jong-hoom.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Severná Kórea #Sergej Lavrov