Gruzínci protestujú, po vražde dvoch tínedžerov žiadajú demisiu vlády

01.06.2018 14:49
Gruzínsko, protest
Protestujúci v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi. Autor: ,

Gruzínske vedenie sa snaží upokojiť pouličné protesty, ktoré v hlavnom meste Tbilisi vypukli po zverejnení rozsudku v prípade vraždy dvoch tínedžerov.

Tbiliský mestský súd na svojom pojednávaní vo štvrtok totiž nevyhovel žiadosť prokuratúry a oboch obvinených neuznal za vinných. Otec jednej z obetí následne inicioval protestnú akciu, ktorej účastníci sa domáhali demisie generálneho prokurátora. Iraklij Šotadze demisiu podal, ale demonštrujúci začali žiadať aj demisiu vlády. Predstavitelia vlády sa pokúšajú s demonštrantmi vyjednávať, informovala agentúra TASS.

Prvý pokus premiéra Georgija Kvirikašviliho v noci na piatok nebol úspešný – premiér však svoju demisiu odmietol.

Do vyjednávaní, ktoré sa konajú v improvizovanom stanovom tábore pred úradom vlády, sa v piatok predpoludním zapojil aj prezident Georgij Margvelašvili. Na rokovaniach sa zúčastňuje i tajomník gruzínskej Rady bezpečnosti David Rakviašvili.

K vražde dvoch tínedžerov došlo 1. decembra roku 2017. K nahnevaným príbuzným a priateľom obetí sa podľa miestnej televízie pridalo niekoľko tisíc ľudí. Medzi nimi sú opoziční politici, známe osobnosti, ale aj študenti, školáci a športovci vrátane členov športového klubu Dynamo.

#protest #Gruzínsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
27,99
Flower pot ružové ruže

Flower pot ružové ruže

23,99
Amore farebné ľalie

Amore farebné ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk