Britskú tínedžerku usvedčili z prípravy prvého útoku, ktorý plánovali ženy

04.06.2018 17:26

Britskú tínedžerku usvedčili v pondelok z toho, že plánovala spáchať útok na Britské múzeum v centre Londýna. Útok mala 18-ročná Safaa Boularová pripravovať spoločne so svojou matkou i staršou sestrou. Išlo tak o vôbec prvý útok, ktorý na území Británie chystali výlučne ženy, informovala spravodajská stanica BBC.

Safaa Boularová je zároveň najmladšou usvedčenou britskou teroristkou z organizácie Islamský štát (IS). Porota londýnskeho mestského súdu ju usvedčila z prípravy teroristických činov a tiež z toho, že sa v minulosti pokúsila vycestovať do Sýrie, aby sa tam pridala k militantom z IS. Výšku jej trestu stanoví súd zrejme v nadchádzajúcich šiestich týždňoch.

Boularová plánovala pôvodne vycestovať do Sýrie, polícia ju však v apríli 2017 zadržala. Po smrti svojho snúbenca – bojovníka IS – v rovnakom roku sa tínedžerka zamerala na prípravu teroristického útoku v Londýne. Na jeho vykonanie sa pokúsila prehovoriť svoju staršiu sestru, 22-ročnú Rizlaine. Tej podľa prokuratúry telefonovala z väzenia a hovorila s ňou v kódoch, pričom pre samotný útok používala označenie „čajová párty v štýle Alice v krajine zázrakov“.

Rizlaine aj matka oboch sestier Mina Dich (44) sa už skôr počas pojednávania priznali k tomu, že po tom, ako Safau v apríli 2017 zadržali, prevzali oni dve kontrolu nad prípravou útoku a zároveň plánovali spáchať vlastný útok, priblížila stanica Sky News.

#ženy #Veľká Británia #terorizmus #Islamský štát
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

29,99
Sweet červené ruže s kamilkami

Sweet červené ruže s kamilkami

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk