Pri útoku na ministerstvo obrany v Mogadiše zahynulo najmenej deväť ľudí

07.07.2018 14:47
somalsko
Pred ministerstvom obrany došlo najprv k dvom bombovým útokom. Autor: ,

Najmenej deväť ľudí zahynulo a vyše desať ďalších utrpelo zranenia pri sobotňajšom útoku militantov na somálske ministerstvo obrany v metropole Mogadišo. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na tamojšiu políciu, podľa ktorej sa počet obetí môže ešte zvýšiť. K útoku sa prihlásila islamistická teroristická skupina aš-Šabáb.

Pred ministerstvom obrany došlo najprv k dvom bombovým útokom. V jednom prípade samovražedný útočník odpálil pred bránou rezortu auto naložené výbušninami. Militanti, údajne traja, potom vtrhli do budovy ministerstva, v ktorej bolo v tom čase množstvo zamestnancov. Ozývala sa odtiaľ streľba. Na mieste stále zasahujú bezpečnostné zložky, dodala polícia.

Somálska republika prakticky prestala existovať ako celistvý štát v roku 1991, keď padol režim diktátora Siada Barrého. Medzinárodné spoločenstvo považuje za jedinú legitímnu vládu federálnu administratívu, ktorá však reálne ovláda len metropolu Mogadišo a niekoľko ďalších okresov. Zvyšok krajiny je pod kontrolou neuznaných úradov, klanov či radikálnych islamistických hnu­tí.

#Somálsko #aš-Šabáb #Mogadišo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku