Albrightová: Trumpovo vystúpenie v Helsinkách bolo neamerické a hlúpe

17.07.2018 19:45
GLOBSEC: Rozhovor s Madeleine Albright
Exšéfka americkej diplomacie Madeleine Albrightová. Autor: ,

Bývalá americká ministerka zahraničia Madeleine Albrightová vyhlásila, že vystúpenie prezidenta Donalda Trumpa na pondelkovej tlačovej konferencii v Helsinkách s jeho ruským náprotivkom Vladimirom Putinom bolo "neamerické, príšerné, smiešne a hlúpe". V relácii televízie MSNBC dodala, že Trump je darom, ktorý Putinovi opakovane robí radosť.

Americkí politici neskrývajú rozčarovanie z toho, že sa Trump podľa nich nedokázal šéfovi Kremľa postaviť pokiaľ ide o údajné ruské zasahovanie do amerických prezidentských volieb v roku 2016.

Trumpa kritizujú nielen demokrati, ale aj niektorí republikáni. Americké tajné služby pritom na svojich zisteniach o ruskom ovplyvňovanie volieb trvajú.

Putin je podľa Albrightovej ako bývalý agent sovietskej tajnej služby KGB lepší v propagande a klamaní komukoľvek. Exministerka dodala, že si nevie predstaviť, ako asi vyzerala schôdzka Trumpa s jeho poradcami po summite.

Albrigtová zastávala funkciu šéfky americkej diplomacie v rokoch 1997 až 2001 a svojho času bola považovaná za najvplyvnejšiu ženu na svete. 81-ročná pražská rodáčka stále žije aktívnym životom.

#USA #summit Putin-Trump #Rusko #Madeleine Albrightová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica žltý  flower box kocka craspédia

Kytica žltý flower box kocka craspédia

29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk