Médiá šíria falošné správy, veľmi chcú konfrontáciu s Ruskom, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump obvinil vo štvrtok spravodajské médiá zo snahy o konfrontáciu s Ruskom, ktorá by mohla viesť k vojne.

19.07.2018 17:05
Donald Trump Foto: ,
Americký prezident Donald Trump.
debata (35)

Podľa agentúry AP je toto vyjadrenie súčasťou Trumpových snáh o odvrátenie kritiky za jeho pondelkový summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

„Médiá šíriace falošné správy tak veľmi chcú vidieť veľkú konfrontáciu s Ruskom, dokonca konfrontáciu, ktorá by mohla viesť k vojne,“ uviedol Trump na Twitteri. Týmto médiám sa podľa neho nepáči fakt, že bude zrejme udržiavať dobrý vzťah s Vladimirom Putinom.

Stretnutie s ním označil za „veľký úspech“. Podľa vlastných slov sa už teší na ďalšie spoločné stretnutie, aby sa mohli začať uskutočňovať niektoré z mnohých vecí, o ktorých s Putinom diskutovali vrátane zastavenia terorizmu či zaistenia bezpečnosti pre Izrael.

Poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov však povedal novinárom, že Moskva a Washington zatiaľ nediskutujú o možnosti zorganizovania ďalšieho stretnutia oboch prezidentov, informuje agentúra TASS.

Trump: Médiá sa zbláznili

Trump sa tiež sťažoval, že mnohé mediálne správy o ňom sú „úplnými výmyslami“. Média „sa zbláznili“, uviedol na Twitteri.

Za úspešný označil summit vo štvrtok aj Putin. Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Putin spomenul studenú vojnu

Putin ruským diplomatom povedal, že americko-ruské vzťahy sú „istým spôsobom horšie ako počas studenej vojny“, ale stretnutie s Trumpom im umožnilo vydať sa na „cestu k pozitívnej zmene“.

„Uvidíme, ako sa veci budú vyvíjať ďalej,“ uviedol a vyjadril znepokojenie nad bližšie nešpecifikovanými „silami“ v USA, ktoré sa snažia zabrániť akémukoľvek zlepšeniu vzťahov, obzvlášť spolupráci týkajúcej sa vojny v Sýrii alebo kontroly zbrojenia.

35 debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump #fake news
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy