Kongresmanka Watersová: Trump je Putinov učeň

Demokratická kongresmanka Maxine Watersová kritizovala amerického prezidenta Donalda Trumpa a nazvala ho "učňom" ruského prezidenta Vladimira Putina.

23.07.2018 11:59
trump, watersová Foto: ,
Vľavo americký prezident Donald Trump, vpravo demokrtická kongresmanka Maxine Watersová.
debata (30)

„Celé mesiace sa usilujem presvedčiť americkú verejnosť, že tento prezident je nebezpečný a paktuje s Putinom. Nezabúdajte, že tomuto prezidentovi v Spojených štátoch nepožičia peniaze ani jedna banka,“ takže ich chce získať od Rusov, povedala v rozhovore pre MSNBC Watersová, ktorá sa na adresu šéfa Bieleho domu vyjadrila týždeň po summite Putin-Trump vo fínskej metropole Helsinki.

Watersová tiež Trumpa a členov jeho volebného štábu, ktorých nazýva „kremeľský klan“, obvinila, že sa pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2016 dohodli s Putinom, že ak zvíťazí Trump, nejako zariadi, aby Spojené štáty zrušili sankcie uvalené na Rusko.

Vyzvala na rázne kroky

„Tento prezident mu (Putinovi) sľúbil, že keď ho zvolia, zabezpečí, aby došlo k zrušeniu sankcií,“ povedala Watersová a dodala, že Trump je Putinov „učeň“, ktorý „je už dlhé roky pod jeho kuratelou“.

Watersová, ktorá v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu zastupuje štát Kalifornia, tiež vyzvala svojich kolegov z Republikánskej strany, aby formou protestu podnikli proti Trumpovi „rázne kroky“ a išli demonštrovať pred Biely dom alebo sa odmietali zúčastňovať na štátnych banketoch.

Trump a Putin sa v Helsinkách stretli 16. júla. Šlo o ich prvé plnohodnotné bilaterálne rokovanie od Trumpovho zvolenia za prezidenta USA vo voľbách v roku 2016. Dovtedy mali za sebou len niekoľko krátkych osobných rozhovorov, ktoré sa konali počas multilaterálnych medzinárodných summitov.

30 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #USA #Vladimir Putin #Donald Trump