Nemecká polícia zadržala muža, ktorý polial horľavinou a zapálil bezdomovcov

Podozrivého z útoku na dvoch bezdomovcov na železničnej stanici Berlin-Schöneweide v noci na 23. júla zadržala nemecká polícia. Informovala o tom podľa internetového serveru rbb24.de prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí.

01.08.2018 20:43
Nemecko Berlín stanica bezdomovci podpálenie Foto: ,
Policajná páska na mieste, kde podpálili dvoch bezdomovcov na železničnej stanici v Berlíne.
debata

Podľa rovnakého zdroja došlo k zadržaniu podozrivej osoby, ktorá čelí dôvodnému podozreniu z trestného činu dvojnásobného pokusu o zabitie, v utorok v mestskej časti Köpenick.

Zatykač na muža vystavili už 26. júla, odvtedy bol podozrivý na úteku.

Podľa hovorcu prokuratúry v Berlíne Martina Steltnera doterajšie vyšetrovanie ukázalo, že sa pravdepodobný páchateľ dostal na stanici najskôr do verbálneho sporu s jedným z bezdomovcov, na čo ho policajti vykázali z jej priestorov. V spoločnosti inej, zatiaľ neidentifikovanej osoby potom kúpil na čerpacej stanici benzín a zrejme z pomsty polial ním oboch spiacich bezdomovcov, ktorých následne zapálil.

Jednu z obetí, 62-ročného muža, lekári medzičasom tak dali dokopy, že bude môcť kliniku opustiť v nasledujúcich dňoch. Zdravotný stav mladšieho z dvojice, 47-ročného muža, zostáva však naďalej kritický.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #bezdomovci #Berlín #podpaľač