Nemecká polícia zadržala muža, ktorý polial horľavinou a zapálil bezdomovcov

01.08.2018 20:43
Nemecko Berlín stanica bezdomovci podpálenie
Policajná páska na mieste, kde podpálili dvoch bezdomovcov na železničnej stanici v Berlíne. Autor: ,

Podozrivého z útoku na dvoch bezdomovcov na železničnej stanici Berlin-Schöneweide v noci na 23. júla zadržala nemecká polícia. Informovala o tom podľa internetového serveru rbb24.de prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí.

Podľa rovnakého zdroja došlo k zadržaniu podozrivej osoby, ktorá čelí dôvodnému podozreniu z trestného činu dvojnásobného pokusu o zabitie, v utorok v mestskej časti Köpenick.

Zatykač na muža vystavili už 26. júla, odvtedy bol podozrivý na úteku.

Podľa hovorcu prokuratúry v Berlíne Martina Steltnera doterajšie vyšetrovanie ukázalo, že sa pravdepodobný páchateľ dostal na stanici najskôr do verbálneho sporu s jedným z bezdomovcov, na čo ho policajti vykázali z jej priestorov. V spoločnosti inej, zatiaľ neidentifikovanej osoby potom kúpil na čerpacej stanici benzín a zrejme z pomsty polial ním oboch spiacich bezdomovcov, ktorých následne zapálil.

Jednu z obetí, 62-ročného muža, lekári medzičasom tak dali dokopy, že bude môcť kliniku opustiť v nasledujúcich dňoch. Zdravotný stav mladšieho z dvojice, 47-ročného muža, zostáva však naďalej kritický.

#podpaľač #Nemecko #bezdomovci #Berlín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk