Severná Kórea je znepokojená postojom USA

04.08.2018 14:10
Kim Čong-un
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Autor: ,

Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho v sobotu vyjadril znepokojenie v súvislosti s postojom USA voči tomuto izolovanému štátu. Napriek tomu je stále pevne odhodlaný realizovať jadrovú dohodu, ktorú s Washingtonom dosiahli v júni. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

V júni sa konala historická schôdzka medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Obaja lídri sa dohodli na denuklearizácii Severnej Kórey a nastolenia mieru na Kórejskom polostrove.

Podľa severokórejského šéfa diplomace USA čoraz hlasnejšie vystupujú za zachovanie sankcií voči Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR). Ri Jong-ho to uviedol v Singapure na rokovaní s rezortnými partnermi zo Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN).

Ri Jong-ho povedal, že zatiaľ čo Severná Kórea „iniciovala opatrenia dobrej vôle“ vrátane „moratória na jadrové a raketové skúšky a demontáže areálu jadrových skúšok“, Spojené štáty sa vrátili k predchádzajúcemu prístupu voči KĽDR, ktorý je „ďaleko od zámeru ich lídra“.

Pompeo varoval pred obchádzaním medzinárodných sankcií

Ri Jong-ho tak reagoval na slová ministra zahraničných vecí Spojených štátov Mikea Pompea. Ten počas návštevy Singapuru varoval Rusko, Čínu a iné krajiny pred obchádzaním medzinárodných sankcií, ktoré majú vytvárať nátlak na Severnú Kóreu, aby sa vzdala svojich jadrových zbraní, informovala AP.

#Severná Kórea #sankcie #jadrový program
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Zimona 13

Kytica Zimona 13

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk