Dobrý vtip, okomentoval Mr. Bean Johnsonove komentáre na ženy v burkách

Známy britský komik Rowan Atkinson sa zastal bývalého ministra zahraničných vecí Borisa Johnsona, ktorý sa na adresu žien nosiacich tradičné moslimské odevy zahaľujúce celé telo a tvár vyjadril, že vyzerajú ako poštové schránky a bankoví lupiči. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia Sky News.

10.08.2018 11:17
OH, ceremoniál 10 Foto:
Rowan Atkinson alias Mr. Bean sa predstavil v úlohe klaviristu. Snímka pochádza z otváracieho ceremoniálu letnej olympiády v Londýne.
debata (25)

Komik známy ako Mr. Bean či Čierna zmija (Blackadder) označil Johnsonove vyjadrenia z článku, ktorý v nedeľu uverejnil denník Daily Telegraph, za „vtipné“.

„Ako človek, ktorý si celý život užíva právo uťahovať si z náboženstva, si myslím, že vtip Borisa Johnsona o tom, že osoby nosiace burky a nikáby pripomínajú poštové schránky, je dobrý. Človek by sa mal ospravedlňovať len za zlé vtipy. Z toho vyplýva, že v tomto prípade ospravedlnenie nie je potrebné,“ uviedol Atkinson pre denník The Times.

Johnson v článku uverejnenom v nedeľu v denníku Daily Telegraph uviedol, že ženy v burkách vyzerajú ako „poštové schránky“ alebo „bankoví lupiči“. Za to v súčasnosti čelí obvineniam niektorých svojich straníckych kolegov, že porušil kódex správania člena Konzervatívnej strany.

Britská premiérka a Johnsonova stranícka šéfka Theresa Mayová svojho bývalého šéfa diplomacie v stredu vyzvala, aby sa za svoje výroky ospravedlnil, čo Johnson odmieta urobiť.

25 debata chyba
Viac na túto tému: #islam #Mr. Bean #Rowan Atkinson #Boris Johnson