V bojoch s Talibanom o Ghazní padlo 80 afganských vojakov

12.08.2018 18:02
Ghazní
Afganskí vojaci na hliadke pri vstupe do mesta Ghazní. Autor: ,

Najmenej 80 príslušníkov afganských bezpečnostných zložiek prišlo o život počas trojdňových intenzívnych bojov s členmi militantného hnutia Taliban v strategicky dôležitom meste Ghazní. Uviedla to v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na člena provinčnej rady Násira Fakírího.

Straty zaznamenal aj Taliban, konkrétne čísla však Fakírí neposkytol. Dodal, že v dôsledku bojov vypukol požiar v budove policajného riaditeľstva.

Situácia na mieste je podľa neho zložitá, pretože proti extrémistom doteraz bojovali len policajti a agenti tajných služieb, no armáda sa ešte nachádza len na periférii mesta.

Ministerstvo obrany však uviedlo, že posily sú už priamo v meste a zapojili sa do bojov. Podľa generálneho štábu armády majú bezpečnostné sily v Ghazní pod kontrolou všetky dôležité vládne budovy.

Militanti z Talibanu zaútočili na Ghazní vo veľkom počte a z viacerých smerov v noci na piatok. Podarilo sa im zničiť telekomunikačnú vežu a prerušiť pevné a mobilné telefonické linky, napísala agentúra AP.

Ghazní so 150 000 obyvateľmi leží na ceste spájajúcej dve najväčšie afganské mestá Kábul a Kandahár. Jeho dobytie militantmi z Talibanu by pre afganskú vládu predstavovalo citeľnú stratu.

#Taliban #Afganista #Ghazní
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku